Tunnustused

Tartumaa Omavalitsuste Liidu konkurss #tartumaine kingitus 2020. a

Tartumaa Omavalitsuste Liidu korraldatud konkursile #tartumaine kingitus esitati kokku 100 erinevat toodet ja teenust. Eksklusiivsest võimalusest said innustust 43 erinevat asutust või eraisikut.

Hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Tartu Ärinõuandla, Tartu Linnavalitsuse, Tartumaa Arendusseltsi, Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu büroo töötajad, kogunes kolmel korral. Hindamisel võeti aluseks kingituse seotust Tartumaaga, uudsust, praktilisust, nutikat lähenemisviisi, keskkonnasõbralikkust, materjalide taaskasutust ning loodussäästlikku lähenemisviisi.

Konkursile esitatud 100 kingitusest valiti II vooru 62.

Eripreemia pälvis Järiste Veinitalu punane vein “Regent 2018”.

Järiste Veinitalu esitatud kingitus punane vein „Regent 2018“ võitis eripreemia, mille väärtus on 220  EUR.


Veinitalu on väheseid Eestis, kus valmistatakse veini kohapeal kasvanud viinamarjadest. “Regent 2018” on valmistatud viiest erinevast viinamarjasordist, millest suurema osa moodustab Saksamaal aretatud sort Regent.


Eestis käsitöönapsude konkurss 2020. a

Atla Mõisa viinaköök, Eesti Sommeljede Assotsatsioon, Ööbiku Gastronoomiatalu  ja portaal „ Eesti Maitsed“  korraldasid koostöös esmaskordselt Eestis käsitöönapsude konkursi.  Parimad  kuulutati välja 6. juunil Atla Mõisas. Tunnustused jagas kätte maaeluminister Arvo Aller.

Konkursile registreerus 17 tootjat  kokku 38 napsuga, viies erinevas kategoorias.

Liköörid üllatasid žüriid väga kõrge tasemega ja kogusid kohtunikelt kõige enam punkte. 

 III koht- Järiste Veinitalu Mustsõstraliköör.

III koht- Järiste Veinitalu Mustsõstraliköör.


Balti veinivõistlus 2017 (Baltic Wine Competition 2017 – For quality wines!)

Eesti veinimeistrid võtsid osa Balti veinivõistlusest 2017 (Baltic Wine Competition 2017 – For quality wines!), kus osaleda võisid nii hobiveinimeistrid kui ka ametlikud tootjad. Võistluse korraldas Läti Viinamarjakasvatajate ja Veinivalmistajate Liit koostöös EVVL-i ja Leedu Veiniliiduga. Eestist osales Järiste Veinitalu, siis veel küll hobiveinimeistrina, sordist Solaris tehtud 2016. aasta valge veiniga ja sordist Regent tehtud 2016. aasta punase veiniga, Roman Šarin Veinimäe talust, samuti hobiveinimeistrina sordist Rondo tehtud 2016. aasta punase veiniga ja ainsa tootjana Jaak Eensalu (Jaagu Annemäe talu) sordist Rondo tehtud 2015. aasta punase veiniga.

Regent 2016- parim viinamarjade üldkategoorias
Regent 2016- parim viinamarjade üldkategoorias

Viinamarjaveinide absoluutarvestuses ja punase veini kategoorias saavutas esikoha Järiste Veinitalu vein Regent 2016.

Võistluse eesmärgiks oli hinnata kohalikest puuviljadest, marjadest (kaasaarvatud viinamarjad) ja teistest toorainetest valmistatud veine ning edendada Balti regiooni veinivalmistajate koostööd.
Veinide hindamine toimus 15.08.2017 ja 16.08.2017 Riias asuvas Moltto veini & grilli restoranis. Veine hinnati neljas kriteeriumis: veini väljanägemine pokaalis; veini aroom; veini maitse, struktuur, tasakaal ning veini üldine mulje.

Võistlus oli huvitav just seetõttu, et hindamine toimus pimedegustatsioonil ning gruppide sees ei eristatud ametlikke tootjaid ja koduveini tootjaid. Zürii pidi hindama veine vaikuses ja neil polnud lubatud küsida küsimusi.

Zürii koosnes seitsmest liikmest, kuhu kuulusid kogenud sommeljeerid, veinivalmistajad ja veiniasjatundjad – kokku seitse kohtunikku Eestist, Lätist ja Leedust. Auhind jagati parimale viinamarjaveinile absoluutarvestuses ning ka eraldi alagruppide kaupa kolmes kategoorias – punased veinid, valged veinid ja vahuveinid. Puuvilja- ja marjaveinid võistlesid samuti absoluutarvestuses ja eraldi alakategooriates valge vein, punane vein, naturaalse käärimise teel valmistatud vahuvein, karboniseerimismeetodil valmistatud vahuvein, gaseerimata ja traditsiooniliselt valmistatud siider, karboniseermismeetodil valmistatud siider ning eksootilised veinid. Viinamarja veine oli võistlustules 28, puuvilja- ja marjaveine 75.